*** SPORT ***

< 2015/2016 >

Awans chłopaków do etapu powiatowego w siatkówce

12 lutego w naszej szkole odbyła się impreza sportowa o zasięgu gminnym. Chłopcy z naszego gimnazjum rywalizowali o awans do etapu powiatowego w piłce siatkowej. Po grze fair-play nasza drużyna wygrała 2 do 1 w setach i to właśnie oni awansowali.

Drużyna pod opieką pana Adama Malca grała w składzie: Kamil Szczepaniak, Radosław Jankowski, Patryk Stach, Dawid Kusiak, Sławomir Swalarz, Dawid Gocek, Gabriel Kurek, Kacper Stach, Łukasz Mołczan , Łukasz Kaczmar.

E.S.

III miejsce dziewcząt w powiecie w piłce ręcznej

27 stycznia w hali sportowej w Besku rozegrano turniej powiatowy w piłce ręcznej dziewcząt. Nasze uczennice wystartowały z powodzeniem, zajęły 3 miejsce w składzie: z klasy 3 B: Paulina Florczak (kapitan), Karolina Kantorek, Aleksandra Stach, Weronika Izdebska, Katarzyna Kicak, Sabina Jaworska(bramkarka), Anna Kabala, z klasy 2A: Sandra Gąsior, Aleksandra Hałasowska, z klasy 2 B: Julia Dymek i z 1 B Karolina Tokarz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E.S.

Turniej Powiatowy w koszykówce dziewcząt w naszej szkole

10 grudnia w naszej szkole odbył się turniej powiatowy w koszykówce dziewcząt. Zawody przebiegły w dobrej atmosferze sportowej i bardzo ważna sprawa, że obyło się bez kontuzji. Powiat Sanok reprezentować będą uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej na etapie rejonowym.

Wyniki rywalizacji sportowej:
 - I m-ce:  Gim. Tarnawa Dolna,
 - II m-ce:  Gim. Niebieszczany,
 - III m-ce:  Gim. nr 4 Sanok.

Życzymy dalszych sukcesów !!!

Awans naszych gimnazjalistów do Finału Wojewódzkiego Gimnazjady w badmintonie

W dniu 19 listopada w hali sportowej w Czaszynie odbył się Półfinał Wojewódzki Gimnazjady w badmintonie dziewcząt. Gimnazjalistki występowały w składzie Katarzyna Płaziak, Aleksandra Hałasowska i Klaudia Koczeń. W grupie gładko pokonały 3:0 Gimnazjum z Gwożnicy i 3:1 Gimnazjum   z Niebylca. W drodze do finału pokonały jeszcze 3:1 Gimnazjum nr 4 w Sanoku. W finale zmierzyły się z zawodniczkami z Odrzykonia wygrywając 3:0. Premią za wygrany był awans do Finału Wojewódzkiego.

23 listopada również w hali Szkoły Podstawowej w Czaszynie swój turniej rozgrywali gimnazjaliści. Tarnawskie gimnazjum reprezentowali Łukasz Mołczan, Dawid Gocek i Radosław Wyczesany.  Można powiedzieć, że turniej toczył się pod dyktando naszych gimnazjalistów, którzy pokonali po 3:0 Gimnazjum nr 1 w Sanoku, Gimnazjum nr 3 w Sanoku, Gimnazjum w Zagórzu. Jako że turniej rozgrywany był do „2 przegranych” drugi raz spotkali się z Gimnazjum nr 3 w Sanoku także wygrywając 3:0. O I miejscu decydowały 2 pojedynki z Gimnazjum nr 4 w Sanoku z których nasi zawodnicy wyszli zwycięsko pokonując drużynę z Sanoka 3:1 i 3:2. Należy dodać, że obydwa pojedynki były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie. Chłopcy podobnie jak wcześniej dziewczęta również awansowali do Finału Wojewódzkiego, można powiedzieć że obie drużyny są w 12 najlepszych drużyn gimnazjalnych podkarpacia. Należy dodać, że zarówna dziewczęta jak i chłopcy praktycznie co roku zdobywają awans do finału wojewódzkiego.

A.M.

Turniej szachowy w Zagórzu

Szachiści z naszego gimnazjum z sukcesem uczestniczyli w turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz, który odbył się 16 listopada 2015 roku w gimnazjum w Zagórzu.

IV m-ce: Paweł Szul.

Szykujemy formę na turniej w Sanoku na 28 listopada. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E.S.

Turniej powiatowy w unihokeju dziewcząt

Dzisiaj czyli 12 listopada drużyna unihokejistek z naszego gimnazjum wywalczyła 3 miejsce w powiecie. Była ofiarna gra, poświęcenie, nie zabrakło emocjonujących chwil. W meczu o trzecie miejsce z dziewczętami z Gim. nr 4 z Sanoka końcówkę meczu zagrałyśmy bez bramkarza co przyniosło bramkę dającą zwycięzki remis.

Skład naszej drużyny: Anna Kabala pierwszy bramkarz, Gabriela Kabala drugi bramkarz, Ewelina Bindas, Paulina Florczak, Katarzyna Kicak, Karolina Kantorek, Weronika Izdebska, Aleksandra Stach, Dagmara Kuzicka, Klaudia Koczeń, Sandra Gąsior, Katarzyna Płaziak.

Większość dziewcząt bo aż 9 to zklasy 3B, jedna 2A i najmłodsza Kasia Płaziak 1A

opiekunka Elżbieta Stodolak

Powiatowa gimnazjada w szachach drużynowych

28 października w naszej szkole rozegrano powiatową gimnazjadę w szachach drużynowych powiatu sanockiego. W szranki stanęło sześć drużyn. Nasza drużyna wywalczyła 2 miejsce i awans do etapu rejonowego.

Naszą szkołę reprezentowali :

- 1 szachownica Pawel Szul,

- 2 szachownica Weronika Izdebska,

- 3 szachownica Tomasz Marcinik,

- 4 szachownica Renta Dąbrowska.

Opiekunem drużyny jest p. Elżbieta Stodolak.

Życzymy sukcesu na dalszym etapie!

Indywidualne biegi przełajowe

W Finale Wojewódzkim Gimnazjady startowali Aneta Mołczan i Sławomir Swalarz. Aneta uczennica klasy pierwszej startując wspólnie z drugimi i trzecimi klasami uplasowała się w środku stawki.

Z dużym powodzeniem startował Sławek, który w grupie 82 zawodników zajął VII miejsce

A.M.

Szachowy Turniej o mistrzostwo Gimnazjum

W poniedziałek 19 października 2015 w naszej szkole rozegrano turniej o mistrzostwo gimnazjum. W turnieju wzięło udział 16 zawodników z wszystkich klas, system rozgrywek szwajcarski 7-mio rundowy, tempo gry 15 min. na partię.

Zwycięzcą okazał się Tomasz Marcinik z kl. 2 b, drugie m-ce Paweł Szul kl. 3 b, trzecie m-ce Damian Dudziak kl.3 a, czwarte m-ce w turnieju a pierwsze wśród dziewcząt Renata Dąbrowska kl. 2 b.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów na zawodach powiatowych opiekunka E. S.

Sukcesy naszych gimnazjalistów w lekkoatletyce

Duży sukces w rzucie dyskiem odniósł Radosław Jankowski, który po zdobyciu wice mistrzostwa w zawodach powiatowych wywalczył brązowy medal w Finale Wojewódzkim Gimnazjady. Do serii finałowej Radek wszedł z 7 wynikiem, który udało mu się znacznie poprawić. Rzutem na odległość 34,6m. wywalczył III miejsce. W zawodach tych startował także Mateusz Kucharski w biegu na 100 m. i Karolina Kantorek na 300m.. Mateusz (MISTRZ POWIATU) w swojej serii uzyskał wynik umożliwiający mu występ w ścisłym finale. W doborowym gronie najszybszych 8 gimnazjalistów podkarpacia zajął dobre 6 miejsce. Karolina po zdobyciu srebrnego medalu w powiecie wywalczyła 20 miejsce w województwie co jest również dużym osiągnięciem.

Dobre występy zanotowali również pozostali nasi zawodnicy mimo, że nie awansowali do finału wojewódzkiego. W sztafecie 4 x 100 m. zarówno chłopcy jak i dziewczęta wywalczyli III miejsca. Skład dziewcząt: Paulina Florczak, Karolina Kantorek, Julita Stach, Aleksandra Hałasowska. Skład sztafety chłopców: Grzegorz Kuzio, Kamil Szczepaniak, Mateusz Jankowski, Mateusz Kucharski. II miejsce w rzucie oszczepem zdobyła Sabina Jaworska.