*** SPORT ***

< 2014/2015 >

 

Trzecie miejsce w zawodach powiatowych naszych gimnazjalistek

 

   28 stycznia 2015 r. w Gimnazjum w Besku zorganizowano zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt.

   Naszą szkołę  reprezentowały dziewczęta z różnych klas: Renata Piszko, Klaudia Molek, Aleksandra Czech, Karolina Szewerniak, Gabriela Stach, Monika Furdak, Jagoda Stach, Sabina Jaworska, Anna Kabala, Karolina Kantorek, Katarzyna Kicak, Sandra Gąsior. W turnieju wzięło udział sześć drużyn, a nasze dziewczyny wywalczyły trzecie miejsce.

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!! 

 


 

Sukces naszych unihokeistów

 

   W dniu 17.12.2014 roku w Zagórzu odbył się z  Półfinał Wojewódzki Gimnazjady w unihokeju chłopców. Organizatorem  turnieju było Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej. Startowało 5 drużyn reprezentujących Gimnazjum w  Golcowej, Gimnazjum  w Krościenku Wyżnym,  Gimnazjum nr 3 w Krośnie, Gimnazjum nr 1 w Sanoku i gospodarze  Gimnazjum w Tarnawie Dolnej. Historyczny sukces odnieśli nasi gimnazjaliści zajmując pierwsze miejsce w turnieju i awans do Finału Wojewódzkiego. Nasz zespół pokonał Gimnazjum w  Golcowej 2 – 1; Gimnazjum nr 3 w Krośnie 1 – 0; Gimnazjum nr 1 w Sanoku     1 – 0 i w ostatnim spotkaniu bezbramkowo zremisował z  Gimnazjum w Krościenku Wyżnym. Na drugim stopniu podium uplasowało się Gimnazjum nr 1 w Sanoku a na trzecim Gimnazjum w Krościenku Wyżnym. Kolejne miejsca IV Gimnazjum nr 3 w Krośnie i  V Gimnazjum w Golcowej.

   Skład zwycięskiej drużyny: Mateusz Kucharski, Grzegorz Czepiel, Grzegorz Gajda, Gabriel Kurek, Sławomir Swalarz, Patryk Stach, Radosław Jankowski, Dawid Burian, Dawid Kopczyk, Szymon Milczanowski, Kamil Szczepaniak.

 


 

Finał Wojewódzki w szachach drużynowych

 

   12 grudnia w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Brzozowie rozegrano Finał Wojewódzki w szachach drużynowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Weronika Izdebska, Kamil Pałacki, Karol Rosiek, Miłosz Zarzyczny.

   Ostatecznie uplasowaliśmy się na 11 pozycji - na 600 szkół w województwie.

   O szachistach na pewno będziemy mówili po następnym turnieju, który będzie rozegrany w Zagórzu o Puchar Burmistrza Miasta Zagórza.

 


 

Awans badmintonistów z naszego Gimnazjum do Finału Wojewódzkiego

 

    18 listopada w hali sportowej w Czaszynie odbył się Półfinał Wojewódzki  Gimnazjady w badmintonie. Wśród 12 drużyn  udany występ zanotowali  zawodnicy reprezentujący tarnawskie gimnazjum: Dawid Burian, Kamil Błażowski i Dawid Gocek. Fazę  grupową nasz zespół przeszedł bez straty seta pokonując  efektownie 3: 0  Gimnazjum nr 3 w Krośnie i 3:0  Gimnazjum w Iskrzyni. W meczu ćwierćfinałowym chłopcy  gładko wygrali  3:0 z Gimnazjum nr 4 w Krośnie. Wejście do finału wywalczyli pokonując 3:1 Gimnazjum nr 4 w Sanoku. W finale jednak ulegli 0:3 drużynie z Odrzykonia. Mimo to II miejsce dało naszym zawodnikom awans do Finału Wojewódzkiego Gimnazjady.

    Dwa dni po chłopcach 21 listopada również w Czaszynie na korty wyszły dziewczęta. Udanie w turniej weszły nasze reprezentantki pokonując w fazie grupowej 3:0 Gimnazjum nr 3 w Krośnie i także 3:0 Gimnazjum w Korczynie. Nie sprostały naszym dziewczętom również gimnazjalistki z Iskrzyni przegrywając 3:0. W meczu półfinałowym nasze zawodniczki po zaciętej walce przegrały z Posadą 2:3. Awans do Finału Wojewódzkiego dawało jeszcze zwycięstwo w meczu o trzecie miejsce, jednak i tym razem nasze zawodniczki  nie zdołały tego dokonać ulegając zespołowi  z Odrzykonia 1:3. Nasz zespół występował w składzie: Aleksandra Hałasowska, Klaudia Koczeń, Maria Drozd.  

 


 

Sukces naszych Gimnazjalistów w konkursie rejonowym w szachach

 

    W dniu 06.11.2014 r. w Golcowej odbyła się Gimnazjada Rejonowa w szachach drużynowych. Do rywalizacji stanęło 7 zespołów, w tej grupie szachiści z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej. Po remisie 2-2 z Gimnazjum w Ustrzykach Dolnych, przegranej 0-4 z Gimnazjum nr1 w Brzozowie oraz wygranych pojedynkach:  z Gimnazjum w Czarnej  4-0, Gimnazjum w Golcowej 3-1, Gimnazjum w Olszanicy 4-0, Gimnazjum nr 3 w Sanoku 2,5-1,5 nasz zespół zajął  bardzo dobre II miejsce zdobywając  awans do zawodów wojewódzkich. Skład drużyny: Weronika Izdebska, Kamil Pałacki, Karol Rosiek, Miłosz Zarzyczny.

 


 

Powiatowy Turniej szachowy w naszym gimnazjum

 

     Szachy po mistrzostwach szkoły nadszedł etap powiatowy, organizatorem było nasze gimnazjum, dzisiaj czyli 22 X do rywalizacji przystąpiło pięć szkół. Do etapu rejonowego awansowały dwie szkoły z pierwszej i drugiej pozycji. Wyniki ukształtowały się następująco:

1 m-ce z 7 punktami Gim nr 3 w Sanoku,

2 m-ce z 6 punktami Gim Tarnawa Dolna,

3 m-ce z 5 punktami Gim nr 1 w Sanoku,

4 m-ce Gim w Zagórzu,

5 m-ce Gim w Rzepedzi.

    W rejonie nas reprezentować będą: szachownica 1 Kamil Pałacki, szachownica 2 Karol Rosiek, szachownica 3 Miłosz Zarzyczny, szachownica 4 Weronika Izdebska. Zawody sędziowała p. Elżbieta Stodolak. Reprezentacji szkoły składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. 

 


 

Turniej szachowy "O Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 4 w Sanoku"

 

   W ubiegłą sobotę 18 października 2014 r. nasi uczniowie z powodzeniem wzięli udział w turnieju szachowym "O Puchar Dyrektora Gimnazjum nr. 4 w Sanoku". Kamil Pałacki wywalczył drugą pozycję, ulegając jedynie młodemu mistrzowi (10-cio letni) z Sanoka Maciejowi Czopor. Nasze gimnazjum reprezentowali ww Kamil, Karol Rosiek, Weronoka Izdebska, Jagoda Stach. Wszyscy szachiści otrzymali drobne nagrody a czołówka  puchary i dyplomy. Uczniami opiekowała się p. Elżbieta Stodolak.

 

 


 

Turniej szachowy "O Mistrzostwo Gimnazjum - 2014"

 

   17 X 2014 r. rozegrano turniej szachowy „O Mistrzostwo Gimnazjum - 2014”. W turnieju wystartowało 24 zawodniczek i zawodników, zawody rozegrano systemem szwajcarskim w dziewięciu rundach, tempo gry 15 min. Wyniki końcowe były zaskakujące, ponieważ faworyt Kamil Pałacki zajął dopiero czwarte miejsce.

      Klasyfikacja końcowa:

1 m-ce: Karol Rosiek kl.3b,

2 m-ce: Miłosz Zarzyczny kl. 3a,

3 m-ce: Weronika Izdebska kl.2b.

   Filtrując wyniki z podziałem na dziewczęta i chłopców to wygląda następująco: 1 m-ce: Weronika Izdebska kl.2b, 2 m-ce: Mariola Furdak kl.2a, 3 m-ce: Jagoda Stach kl.3b.

   Turniej sędziowała nauczycielka a zarazem instruktorka szachowa Elżbieta Stodolak. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, a 22X2014r. w naszej rozegrany będzie turniej powiatowy w szachach drużynowych. 

 


 

Indywidualne biegi przełajowe w Sanoku

  

   We wtorek, 7 października odbyły się indywidualne biegi przełajowe na Sanockich Błoniach. Nasze gimnazjum reprezentowała dziewięcioosobowa grupa. Klasy pierwsze w osobach Aleksandry Hałasowskiej i Miłosza Stacha, klasy starsze reprezentowały: Renata Piszko, Klaudia Molek, Aleksandra Czech, Kamil Poliniewicz, Arkadiusz Baryła, Sławomir Swalarz i Rafał Kurek. Rafał w pięknym stylu  zwyciężył i awansował do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Kolbuszowej 16 października. Miłosz był piąty, a awansuje czterech pierwszych biegaczy.

   Serdeczne gratulacje dla Rafała.

 


 

Inauguracja roku sportowego w Rzeszowie oraz finał wojewódzki LA

  

   Uroczysta inauguracja roku sportowego 2014/2015 na akademickim stadionie w Rzeszowie. Otwarcia dokonał Prezes PWSZS a zarazem Kurator Podkarpacki Jacek Wojtas, oraz wice-Prezes PWSZS w Rzeszowie pan Jacek Bigus. Jednocześnie rozegrano pierwszy finał wojewódzki w indywidualnych konkurencjach lekko-atletycznych, nasze gimnazjum reprezentował w rzucie dyskiem Radosław Jankowski z kl.2b, ostatecznie uplasował się na 8 pozycji.

 


 

Inauguracja roku sportowego na sanockim MOSIR-ze

ZAWODY POWIATOWE w LA INDYWIDUALNE (24.09.2014)

  

BIEG na 100 m

1. Nawrocka Emilia (15,17 s)

2. Hałasowska Aleksandra (15,47 s)

3. Florczak Paulina (15,02 s)

 

1. Zarzyczny Miłosz

BIEG na 600/1000 m

1. Kicak Katarzyna (2.04,01 min) - V m-ce

2. Bindas Ewelina (2.09,19 min) - VIII m-ce

 

1. Armata Jakub (3.26,28 min)

2. Kurek Rafał (3.10,44 min) - III m-ce

3. Swalarz Sławomir (3.17,65 min)

SZTAFETA 4x100 m  (III m-ce: dz.: 0.59,93 min / ch.: 0.53,37 min)

1. Florczak Paulina

2. Nawrocka Emilia

3. Kantorek Karolina

4. Hałasowska Aleksandra

 

1. Kopczyk Dawid

2. Błażowski Kamil

3. Jankowski Radosław

4. Zarzyczny Miłosz

RZUT DYSKIEM

1. Stasiowski Daniel (28,01 m) - III m-ce

2. Jankowski Radosław (29,09 m) - I m-ce

RZUT OSZCZEPEM

1. Błażowski Kamil (29,76 m) - III m-ce

PCHNIĘCIE KULĄ

1. Czernik Dawid

2. Kusiak Mateusz

SKOK W DAL

1. Kabala Gabriela (3,70 m) - V m-ce

2. Misiura Marlena (3,58 m) - VI m-ce

3. Kabala Sylwia (3,40 m)

 

1. Molek Patryk (4,38 m)

2. Kopylec Adrian (4,20 m)

   GRATULUJEMY - wszystkim uczestnikom i awansu do Finału Wojewódzkiego Radkowi Jankowskiemu

E.S.

 


Archiwum (2013/2014)

Archiwum (2012/2013)

Archiwum (2011/2012)

Archiwum (2010/2011)