XII Szkolny i VI Gminny Rajd Szlakiem Papieskim

 

   W dniu 1 października 2018 r. odbył się XII Szkolny i VI Gminny Rajd Szlakiem Papieskim, w którym wzięło udział łącznie ponad 200 osób z 8 okolicznych szkół. Każdy uczestnik przed wymarszem otrzymał pamiątkową plakietkę, a organizatorzy pokrótce opowiedzieli historię rajdu. Około godziny 8:30 z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej udaliśmy się na górę Makówkę. W czasie trasy Ula Pawłowska oraz pan Marek Drwięga opowiedzieli, co nie co o pobliskich miejscowościach. Kolejnym celem wędrówki była góra Gruszka. Tam Gabriela Hoksa  wraz z panem od historii opowiedzieli o tragedii  z przed lat, wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy, kilka pieśni patriotycznych, zmówiliśmy modlitwę, a następnie zapaliliśmy znicze. Następnie udaliśmy się w stronę góry Czekaj, a stamtąd zeszliśmy do ośrodka rekolekcyjnego w Olchowej, gdzie Panie z KGW przygotowały ciepły poczęstunek, aby zregenerować siły do dalszej drogi. Po półgodzinnej przerwie zaczęliśmy zwiedzać Olchowe wraz z ks. Lechmarem – dyrektorem Ośrodka Rekolekcyjnego, który opowiedział nam stare dzieje tej pięknej miejscowości. Następnie z powrotem wróciliśmy pod Ośrodek, gdzie pan Melchior Ryniak - dyrektor Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej oraz główny sponsor imprezy Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz pan Ernest Nowak uroczyście zakończyli nasz rajd.  Po godzinie 15:00 przyjechały autobusy, które zawiozły nas pod macierzyste szkoły. Chcielibyśmy serdecznie podziękować księdzu Lechmanowi, paniom z KGW w Olchowej za miłe przyjęcie, poświęcony nam czas oraz pyszny bigos. 

 


 

Wybrany zostal przewodniczący Samorządu Szkolnego

 

  25 września, odbyły się wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Za organizację przeprowadzonych wyborów odpowiadała komisja wyborcza w składzie: Zuzanna Błaszak, Martyna Długosz i Kornelia Kantorek. Zespół ten przygotował salę wyborczą,  przeprowadził wybory, podliczył głosy  i sporządził protokół w którym zamieszczone zostały wyniki głosowania do informacji publicznej. Przewodniczącym Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2018/2019 została...

Urszula Pawłowska

    Serdecznie gratulujemy! W najbliższych dniach sfinalizowane zostanie formowanie zarządu Samorządu Uczniowskiego. 

 


 

 

Kandydaci na stanowisko Przewodniczącego SU

 

    Na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum na rok szkolny 2018/2019 będą ubiegać się 4 osoby, a są to:

  - Natalia Groń  (3A)

  - Anita Kopczyk  (3A)

  - Urszula Pawłowska  (3B)

  - Mateusz Zajkowski  (3B)

    Obecnie trwa okres kampanii wyborczej, w którym kandydaci będą walczyć o jak największe poparcie w czasie wyborów. Wybory odbędą się 25 września.

 


 

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

 

    Zachęcamy uczniów do brania udziału w konkursach kuratoryjnych. Wymagania do konkursów z poszczególnych przedmiotów znajdują się TUTAJ. Proszę pobrać  dokument wordowski z treścią wymagań według przedmiotów, zaczynamy od I etapu (etap szkolny).

 


 

Narodowe czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego

 

   Już kolejny rok z rzędu nasza szkoła włącza się w akcję organizowaną przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „Narodowe Czytanie”.  Biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie, w którym uczniowie obydwu tarnawskich szkół wysłuchali fragmentów  powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

   Wśród czytających znaleźli się nauczyciele: Maciej Bar, Elżbieta Rycyk i Izabela Krawczyk oraz uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Spotkaniu towarzyszyła wystawka poświęcona życiu i twórczości autora. Słuchacze zostali zapoznani z kontekstem historycznym powieści, wysłuchano też listu od  prezydenta Andrzeja Dudy. Uczestnicy mieli możliwość przybicia pamiątkowego stempla.

   W tym roku Narodowe Czytanie miało szczególne znaczenie, gdyż świętujemy  stulecie odzyskania niepodległości. Stąd taki właśnie dobór tekstu.  „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego to powieść opisująca trudne początki młodej polskiej państwowości, związane z tym czasem nadzieje i marzenia Polaków.

 


 

Witamy w nowym i ostanim roku szkolnym 2018/2019

 

   Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 przebiegało zgodnie z założonym planem. 3 września, o godzinie 8:00 rozpoczęła się msza święta w kościele parafialnym w Tarnawie Górnej, na której byli obecni uczniowie, rodzice i nauczyciele. Po mszy wszyscy zgromadzeni udali się do szkoły gdzie odbyła się akademia inauguracyjna roku szkolnego wspólnie połączona Gimnazjum ze Szkołą Podstawowa.

    Ten rok szkolny jest ostatnim rokiem szkolnym w historii naszego Gimnazjum. W wyniku reformy systemu edukacyjnego w naszym kraju dobiega do końca istnienie gimnazjów. W związku z tym obecne klasy trzecie są ostatnimi klasami Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej.

   Zaszło też sporo zmian kadrowo-organizacyjnych. Na emeryturę odeszły: Pani Janina Nycz - nauczycielka języka angielskiego oraz Pani Helena Niemiec prowadząca do tej pory świetlice. Odeszła też nauczycielka matematyki - Pani Maria Kozdrowska, nauczycielka chemii - Pani Jolanta Olszak oraz Ksiądz Andrze Kudyba. W tym roku szkolnym matematyki uczyła będzie Pani Halina Sadlik, chemii - Pani Krystyna Witowicz, języka angielskiego - Pani Elżbieta Rycyk, a języka polskiego - Pani Anna Kruczek. Zaszły też zmiany w wśród pracowników administracyjnych. Zmienił się nam też dyerektor szkoły, Pan Melchior Ryniak został dyrektorem Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej, natomiast stanowisko pełniącej obowiązki dyrektora naszego gimnazjum objęła Pani Elżbieta Stodolak. Wychowawcami klas trzecich zostali:

    3AElżbieta Rycyk

    3BAnna Kruczek

 Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego 2018/2019!   :)

 

 


 

Plan uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Gimnazjum

- 3 września 2018 r. (poniedziałek)

 

    Rozpoczniemy Mszą świętą w Kościele parafialnym w Tarnawie Górnej o godzinie 8:00. Następnie przemarsz z Pocztem Sztandarowym do szkoły. Uroczystości szkolne odbędą się na sali gimnastycznej. Po ogólnoszkolnej inauguracji rozpoczęcia roku szkolnego, uczniowie spotkają się z wychowawcami w klasach.

 

Dowozy do kościoła w dniu 3.09.2018 r:

  - Kalnica :  7:15
  - Brzozowiec:  7:30
  - Olchowa:  7:45

 

Odwozy ze szkoły:

  - Kalnica:  10:00
  - Brzozowiec :  10:00
  - Olchowa (razem z Kalnicą):  10:00

 

 

 

 


ARCHIWUM